czwartek, 11 maja 2017

Dziewiąte (9) urodziny WGUiSW !


  Dwa dni temu, w pierwszy nie-weekendowy wtorek miesiąca, miało miejsce urodzinowe spotkanie grupy windowsowej.
Agenda poniżej, więc nie będę się na tym skupiał. Kto powitał, co mówił, itd. - kto był ten wie, kto nie był, chyba nie musi wiedzieć :)
Warto wspomnieć, że osób było niewiele. Nie wiem czego to przyczyna - niesmacznego tortu na spóźnionych ósmych urodzinach? - chyba nie, jadłem i był dobry. Małej ilości gadżetów? - chyba też nie, w końcu to drugorzędna sprawa, jakiś tam dodatek, kwestia pomijalna. (no dobra, bardzo podobała mi się ta mysz co była na stoliku z nagrodami, ale nie udało się - na dodatek, pod koniec spotkania, nagle zniknęła! - chyba w czasie którejś przerwy)
Nie mam pojęcia. Prowadzący (zdjęcie niżej) był chyba najlepszy z możliwych - sam Papa PP! Siedziba - Microsoft, no bo jak inaczej? Godzina, dzień - te same co zwykle. Do rejestracji przez MeetUp chyba też się już wszyscy przyzwyczaili - jest prosta, łatwa i przyjemna, zajmuje niewiele więcej niż nic.
to już 90 spotkanie, a pamiętam te pierwsze jak gdyby to było...   pół roku temu :)
Pierwsze wystąpienie - nExoR, w zastępstwie, uratował sytuację. Miało go nie być, ale dzień czy dwa wcześniej wypadła jedna sesja i wpasował się idealnie. Można było, z pierwszej ręki, dowiedzieć się wielu detali w kwestii problemów z wdrażaniem Office 365. Nie było to dla mnie zaskoczeniem, raczej potwierdzeniem znanej od dawna prawdy - w IT największy problem występuje po stronie...  interfejsu białkowego! To właśnie ludzie generują największe i najtrudniejsze problemy. Tak więc było o przyzwyczajeniach, konieczności zmiany sposobu myślenia - szczególnie w kwestii bezpieczeństwa, kwestiach zarządzania projektem, problemach ewentualnymi podwykonawcami,a także o niedopracowanych procedurach dotyczących wprowadzania zmian. Było też o szkoleniach dla użytkowników końcowych. Spory zbiór cennych uwag, kwestii które należy wziąć pod uwagę przygotowując się do migracji. Dla mnie bardzo dobrze i produktywnie spędzone pół godziny.
Wiem, ze Ci co nie byli nie uwierzą - nie było nawet jednej linii PowerShella, chyba nawet nie wypowiedział magicznego słowa! - haha, byłem (nie)widziałem, (nie)słyszałem!
nExoR przy kierownicy   ...i czego chcieć więcej?
Drugie wystąpienie, będące pierwszym snackiem, zaczęło się trochę bez zapowiedzi. Sam początek przegadałem za drzwiami - niestety, wezwanie do sali przyszło zbyt późno. Tak więc nie uwieczniłem tytułu. Było ciekawie, jak można się łatwo domyśleć,po osobie prowadzącego - Michał opowiedział nam o SQL server. Tym razem były kwestie bezpieczeństwa i tu zaskoczenie, przynajmniej dla mnie, mianowicie - częsta rzecz o której się zapomina, to szyfrowanie danych wewnątrz sieci. Szczerze? - gdybym miał wymienić wszystkie kwestie związane z bezpieczeństwem, to szyfrowanie wewnątrz sieci może bym wymienił, ale pewnie gdzieś na końcu. Teraz już wiem!

Sesja Michała i już wiadomo - SQL :)
 Kolejny snack prowadzony był zdalnie. Sebastian zaprezentował, bardzo szybko (w końcu snack) i sprawnie, przykład współistnienia Linuxa i AD. Dokładniej, chodziło o korzystanie z kont AD do logowania się na maszynie Linuxowej. Ze względów czasowych prezentacja została przeprowadzona przy pomocy filmu, jednak wyglądało to dość prosto - choć zdaję sobie sprawę, że istotne tu są szczegóły których póki co nie znam. Choć przyznam - kusi mnie by w wolnym czasie (oksymoron) przetestować to rozwiązanie.

Rozpoczęcie prezentacji zdalnej
 Na zakończenie lukier na torcie - trzecia część tematu SCOMa. Łukasz (best SCOM motherfucker ever!) tym razem przedstawił, w piętnastu punktach, co można popsuć, nawet zostało to określone bardziej dosadnie!, w SCOM. Nie będę streszczał całej sesji, choć/gdyż była poprowadzona doskonale - trafnie, z dużą dozą humoru, dobrymi slajdami - i nie wiem jak inni, ale ja żałowałem pod koniec, że nie ma jeszcze chociaż pięciu zagadnień. No ale może będzie jeszcze czwarta część, kiedyś ;)
Łukasz i trzecia część sagi o SCOM
 Dalej już było lightowo. Krótka przemowa, film podsumowujący i wyjście na tort!
Trema przed rozpoczęciem przemowy urodzinowej.

Film podsumowujący dziewiąty rok istnienia grupy.

Pyszny tort w całej okazałości :)

Tort: dzielą i rządzą!
Podsumowując - spotkanie WGUiSW jak co miesiąc na najwyższym poziomie. To co jeszcze warto dodać - Pawle, trema całkowicie nieuzasadniona! - było super i oby tak dalej!!!


Agenda 90 spotkania WGUiSW:
Za kierownicą WGUiSW – Paweł Pławiak
18.00 – 18.10 Powitanie
18.10 – 18.40 Wdrożenie Office 365 - jakieś problemy? | Nataniel Zieliński
18.40 – 18.45 Przerwa
18.45 – 19.00 WGUiSW Snacks | Michał Sadowski
19.00 – 19.05 Przerwa
19.05 – 19.20 WGUiSW Snacks | Sebastian Stybel
19.20 – 19.30 Przerwa
19.30 – 20.30 [SCOM]pani w monitorowaniu III - jak mieć SCOMa i go nie sp******** | Łukasz Rutkowski
20.30 – 20.45 Przerwa
20.45 – 21.00 WGUiSW ma 9 lat! | Paweł Pławiak
21.00 - do ostatniego okruszka - urodzinowy tort :)Garść linków:
Facebook - https://www.facebook.com/wguisw.org/  - pod-strona spotkania: https://www.facebook.com/events/285428631905748/
MeetUp - https://www.meetup.com/wguisw/ 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz