środa, 17 lutego 2016

WDS: winload.exe missing or contains errors i jak sobie z tym poradzić


Podczas korzystania z Windows Deployment Services, na Windows Server 2012 R2, pojawił się problem z obrazem przechwytywania (capture image). Po bootowaniu i wyborze tego obrazu pojawia się komunikat - "Windows failed to start.  A recent software change might be the cause.  To fix the problem:" - trzy sposoby na rozwiązanie problemu, ale najważniejsze to - "File \windows\system32\boot\winload.exe status 0xc000000f The application or operating system couldn't be loaded because a required file is missing or contains errors." 


Jak sobie z tym poradzić?


Poszukiwania na forach, głównie MSowych, upewniły mnie w tym, że problem istnieje - dotyczy obrazów przechwytywania uruchamianych na Windows Server 2012 (R2). Dowiedziałem się też, że producent oprogramowania serwerowego nie wykazuje póki co by był zainteresowany tym problemem. Jest jednak pewien sposób obejścia problemu który działa.
Należy zamontować obraz wim i odmontować. Tylko tyle.


E:\RemoteInstall\Boot\x64\Images>"C:\Program Files (x86)\Windows Kits\8.1\Assessment and Deployment Kit\Deployment Tools\x86\DISM\dism.exe" /mount-wim /wimfile:"E:\RemoteInstall\Boot\x64\Images\boot2.wim" /index:1 /mountdir:"c:\temp"

dism /unmount-wim /mountdir:"c:\temp" /commit

 

2 komentarze: