wtorek, 6 października 2015

74 spotkanie WGUiSW - relacja

Dziś miałem okazję uczestniczyć w 74 spotkaniu Warszawskiej Grupy Użytkowników i Specjalistów Windows. Spotkanie odbyło się tradycyjnie w siedzibie Microsoft. Było może i bez fajerwerków - w przeciwieństwie do ITechDay, ale nadal ciekawie i warto było wziąć udział.

Tematy poruszane podczas dzisiejszego spotkania to:
  • Na początku Paweł Pławiak przedstawił nam nowych sponsorów WGUiSW.
    Przed rozpoczęciem...
  • W ramach cyklu WGUiSW Snacks - Emil Wasilewski przedstawił nam technologię Enchanced Session Mode
Emil prezentuje działanie Enchanced Session Mode.
  • Następnie Krzysztof Bińkowski, doskonale wszystkm znany ekspert w sprawach bezpieczeństwa, poprowadził drugi odcinek z cyklu "TOP 10 Microsoft Security Tools", gdzie opowiedział z przykładami a temat Security Development Lifecycle. Cenny wgląd we współczesny cykl powstawania oprogramowania i zagadnienia odnoszące sie do bezpieczeństwa.

Krzystof przedstawia zagadnienia na dzisiejszą sesję na temat narzędzi bezpieczeństwa.

  • Kolejna wyczekiwana sesja to "Niebieski wieloryb, więzienie i Microsoft" w taki oto sposób Łukasz Kałużny jeden z naszych MVP wprowadził nas w zagadnienia Kontenerów. Temat dopiero wyłaniający się z Windows Server 2016 Technical Preview 4, ale Łukasz już posiada rozległą wiedzę na ten temat i już miał działające przykłady, które pokazał na żywo. 

"Niebieski wieloryb, więzienie i Microsoft", temat sesji Łukasza jednego z naszych MVP - ciekawie od samego początku!
  • Na koniec Szymon Krasuski pokazał, że nowa technologia "Hello!" w Windows 10 nie jest już taka nowa i nie tylko dotyczy "Okienek". Sesja ciekawa, traktująca głównie o zagadnieniach z zakresu automatyki przemysłowej. Dla mnie super.

Więcej na temat wydarzenia - tu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz