środa, 30 września 2015

Relacja z konferencji ITechDay - “Windows 10 dla każdego”

W poniedziałek miałem okazję uczestniczyć w całodniowej konferencji IT. WGUiSW, Paweł Pławiak organizował, sedzibą był Microsoft, szerokie grono specjalistów jako prelegenci, interesujący temat przewodni - wiadomo było, że będzie dobrze! Od razu napiszę - było nie tylko dobrze, było doskonale, wręcz: re-we-la-cyj-nie!


Po pierwsze - nowy system MS, na dodatek ten “co drugi dobry” (osobiście bardzo podobał mi się i zadowolony jestem również z 8/8.1 - nie, nie nabawiłem się kafelko-fobii!) - wszyscy mieli okazję juz w nim działać, ale jeszcze było wiele rzeczy, które można poznać. No i to była odpowiednia impreza - naprawdę, można było się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy.

Po drugie - prelegenci i ich wiedza - Paweł Pławiak, Mariusz Kędziora, Krzysztof Bińkowski. Dla mnie numerem jeden był stanowczo Mariusz - to nie było pierwsze spotkanie z nim i jak zwykle - dogłębnie znający temat, doskonale przygotowany, pełen energii, pasji, skoncentrowany na temacie i przekazaniu maksimum treści. Na koniec sesji jeszcze ciekawy quiz w niespodziewanej, nowatorskiej formie. Całe spotkanie z Mariuszem - porywające. Doskonale zrobione Panie Ewangelisto!

Po trzecie - długie, półgodzinne przerwy między sesjami. Był czas wypić kawę czy też sok, przegryźć ciastkiem - ale także wystarczający by zamienić parę słów z masą interesujących ludzi oraz porozmawiać w kuluarach z prelegentami.

Po czwarte - miejsce. Lubię siedzibę Microsoft. Tylko tyle - bywam tam dość regularnie od lat i mam sentyment do tego miejsca.

Po piąte - sponsorzy i gadżety. Sponsorów jest chyba coraz więcej z każdą edycją. Nie tylko świadczy to o tym, że konferencja jest pozytywnie postrzegana przez środowisko, ale także sprawia, że jest okazja w jednym miejscu bezpośrednio skontaktować się z przedstawicielami poważnych firm. Żeby wymienić tylko kilku partnerów strategiczych - CBSG Polska, DreamITeam, Kingston. Co do gadżetów, to był ich cały wielki stół i nikt nie wyszedł z pustymi rękami. Na koniec było losowanie kolejnych osób które wypełniły ankiety i każdy wybierał sobie prezent - pierwszy szczęściarz zgarnął dysk SSD Kingstona (był tylko jeden - chyba każdy chciał go mieć), ja byłem nasty w kolejnosci - wziąłem power-bank Omega (HP) 5000mAh.

Mariusz Kędziora prezentuje główne nowości (po prawej - stół z nagrodami!)

Kolejne sesje:
  •     Marcin Ostrowski i Paweł Pławiak przedstawili różnorodne scenariusze współpracy Windows 10 z usługami online - Windows Intune, SCCM, Azure AD.
  •     Mariusz Kędziora porwał nas w wir opowieści i zauroczył nowościami oraz głównymi zmianami w systemie z rodziny Windows i przyznam szczerze - chyba spełnił obietnicę, to znaczy prawdopodobnie każdy miał okazję dowiedzieć się przynajmniej jednej rzeczy której nie wiedział wcześniej.
  •     Krzysztof Bińkowski zapoznał nas z nowymi trendami w zakresie bezpieczeństwa sprzetu, tożsamości i informacji. Zaprezentował i przekonał co do ważności i roli nowych funkcjonalności w zakresie bezpieczeństwa.
  •     Marek Nadstawny zaprezentował z jaką łatwością możliwe jest wdrażanie nowego systemu, jednoczesnie przekonał nas na temat tego czym różni się zwykła instalacja od wdrożenia. Scenariusze obejmowały najprostsze środowiska, tzn. bez Ad, ale także te bardziej skomplikowane - tu tylko wspomniał o SCCM.

Nie można też pominąć kwestii żywieniowych. Pani Iwonka, niezmordowana coffee-lady - zwijająca się jak w ukropie, jednak mimo to z uśmiechem, by jak najszybciej podać każdemu jego kawę/czekoladę (polecam z chilli). Natomiast na obiad całe wózki kartonów z pizzą z restauracji z naprzeciwka. Każdy mógł się przejeść do syta ;)

Na temat konferencji przeczytacie tu - http://www.itechday.pl
Tu natomiast jest link do agendy - http://www.itechday.pl/#!agenda/cee5 - kto nie był, niech żałuje.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz